تبلیغات
صبا - چگونه عکسهای موزائیکی بسازیم ؟
صفر [کد 2 ] : 570000
صفر [کد 3 ] : 485000
صفر [کد 4 ] : 410000
صفر [کد 5 ] : 410000
صفر [کد 6 ] : 385000
صفر [کد 7 ] : 355000
صفر [کد 8 ] : 345000
اعتباری [919] : 75000
تالیا : 50000
ایرانسل[دائمی] : 150000
ایرانسل[اعتباری] : 29000
کارکرده [کد 1] : 560000
کارکرده [کد2] : 440000
کارکرده[ کد 3] : 395000
کارکرده [ کد 4] : 325000
کارکرده [ کد 5] : 335000
کارکرده [کد 6] : 320000
کارکرده[کد 7] : 310000
کارکرده [کد 8] : 300000
کل بازدیدها : 3
كل نظرات:
تعداد پست ها :
ایجاد صفحه: - ثانیه

----------

تا حالا به لوگوی سایت استامبل اپان توجه کردید ؟؟؟

اگه یه کم رو این لوگو تمرکز کنید، میبینید که این لوگو از هزارها عکس کوچیکتر تشکیل شده، و در واقع با کنار هم اومدن این عکسها، لوگو اصلی درست شده. به این نوع عکسها، عکسهای موزائیکی میگن.

تا حالا به لوگوی سایت استامبل اپان توجه کردید ؟؟؟

اگه یه کم رو این لوگو تمرکز کنید، میبینید که این لوگو از هزارها عکس کوچیکتر تشکیل شده، و در واقع با کنار هم اومدن این عکسها، لوگو اصلی درست شده. به این نوع عکسها، عکسهای موزائیکی میگن.

عکسهای موزائیکی معمولا از صدها و هزارها قطعه عکس دیگه درست میشن، که هرکدومشون درست مثل یه پیکسل معمولی کار میکنه، به زبون ساده تر شما، کلکسیون عکسها و عکس نهایی رو آماده میکنید، تنظیم مشخصات، مدتی صبر، حالا شما عکسی دارید شامل هزاران عکس دیگه و اگه رزولیشن عکس بالا باشه، شما میتونید، عکس های به کار گرفته شده رو ببینید.

  • چگونگی درست کردن عکس های موزائیکی

با یه کم سرچ تو گوگل میتونید، خیلی از برنامه ها یا سایت هایی که این کارو واسه ما انجام میدن پیدا کنید. دو نوع برنامه برای این کار وجود داره، برنامه های تحت وب و برنامه های معمولی یا آفلاین .توصیه من اینه که با توجه به سرعت کم اینترنت از نوع دوم استفاده کنید، که دیگه نیاز به آپلود کردن عکسها هم نباشه. البته یکی از سایتهایی که میتونه کار موزائیک سازی رو واسه شما انجام بده، سایت Mosaickr که میتونه با عکس های فلیکر شما این کارو واستون انجام بده، اما گه میخواید عکسهای با کیفیت تر و بهتری تولید کنید، بهتره که از نرم افزارهای آفلاین یا معمولی استفاده کنید.

  • ورژنی رایگان از برنامهای موزائیک ساز

مزیت اصلی استفاده از برنامه های آنلاین اینه که شما میتونید تعداد بیشتری عکس رو تو یه عکس بذارید، این کار باعث افزایش کیفیت عکس اصلیتون میشه.

بهترین نرم افزاری که میشه واسه این مقصود پیدا کرد، نرم افزار Andrea Mosaicه. این برنامه، ویژگی های زیادی داره و شما میتونید به دلخواه این ویژگی ها تنظیم کنید. شما حتی میتونید با این برنامه از فیلم هاتون هم موزائیک بسازید، به این صورت که خود برنامه عکس هایی از فیلم در طول فاصله های معینی میگیره.

  • چگونه با Andrea Mosaic یه عکس موزاییک بسازیم.

 

وقتی شما برنامه رو نصب کنید، برنامه تنظیمات خیلی زیاد و جزئی رو در اختیار شما میداره، ولی کار آسونه .

  1. اول همه عکسهاتونو تو یه فولدر بذارید، یا تو چندتا فولدر در آدرسی مشخص بذارید. روی Find Tiles کلیک کنید. روی creat collection کلیک کنید و آدرس جایی که عکسهاتونو ریختید به برنامه بدید و بعد از دادن اسمی به برنامه اونو Save کنید. حالا برنامه میگرده و تمام عکسها و اطلاعت مربوط به اونا رو در میراه و ذخیره میکنه. Save رو بزنید و به پنجره اصلی برگردید.
  2. تو این قسمت شما میتونید هر تنظیمی که دلتون میخواهد رو واسه عکستون بذارید، مثل، طول و عرض موزائیک، فاصله بینشون، نازکی یا کلفتی خط جدا کننده، عکسها و …
  3. عکس که میخواهید به عنوان عکس خروجیتون باشه رو با زدن Add image لود کنید و حالا create mosaic رو بزنید. کار تمومه !!! تنها کاری که میتونید بکنید اینه که صبور باشید و بذارید کامپیوترتون کارشو بکنه. مدت زمان آماده شدن عکس موزائیکی به بزرگی عکس و نیز حافظه کامپیوترتون بستگی داره

برنامه های دیگه ای هم که میتونن این کارو انجام بدن :

Mazaika – Shareware
Imosaic – Freeware
Mosaic.net – Freeware + Opensource
Mosaic Creator – Shareware
PictureMedley - Freeware
Rich Mosaic - Freeware

منبع: ترجمه ای آزاد از  اینجالینك مطلب نظرات [] 
نوشته:صبا ساعت:08:02 ق.ظ  تاریخ:جمعه 10 اسفند 1386